Laisvalaikio centras „Partizanas“ augs ir tvirtės

"Partizanas" augs ir tvirtės

Saulėtą Birželio 16 dienos popietę Kauno futbolo manieže vyko varžybos tarp „LC Partizanas“ ir „Elektrėnų valdos“, po kurių buvau pakviesta pabendrauti su LC „Partizanas“ futbolo komandos nariais. Futbolo mėgėjai mielai pasidalino savo patirtimi, papasakojo apie savo veiklą, pasiekimus ir ateities planus.

Veikla

Všį Laisvalaikio centras „Partizanas“ vienija daugiau nei 90 sporto megėjų. Laisvalaikio centre „Partizanas“ veikia megėjų futbolo komanda „LC Partizanas“, dvi krepšinio komandos: „LCP KK Ragai“ ir „LCP KK Persvara“, tinklinio komanda „Partizanas“ ir žvejų klubas „Partizanas“.

Veikla prasidėjo nuo Garliavos futbolo klubo įsteigimo, kur pagrindiniu organizatoriumi buvo vaikų treneris Henrikas Grigas. „Prisišliejau prie jo, tai nuo jo viskas ir prasidėjo. Tas jaunas vyrukas, pilnas entuziazmo (jis dar daug pasieks!). Vėliau subūriau savo pažystamus vyrus, futbolo „ratelį“ ir tapom „LC Partizanas“, iki dabar taip ir leidžiam savo laisvą laiką.“ Mintimis apie LC „Partizanas“ veiklą dalinosi vienas iš pagrindinių centro įkūrėjų, direktorės pavaduotojas, Inžinerijos bataliono karys ir futbolo komandos vadovas Eglandas Višinskas.

Komanda

Futbolo komandą sudaro 30 narių, kariškiai ir kitų sričių specialistai mėgstantys žaisti futbolą. Komandos kapitonas Ramūnas Ruočkus ir gynėjas Lukas Bubnelis, futbolą atrado jau ankstyvoje jaunystėje, o komandos vadovą – Eglandą Višinską, su futbolu supažindino jo sūnus Gediminas, kuris yra jauniausias komandos narys ir vienintelis komandos profesionalas. Gediminui nesenai suėjo trylika metų, o jis, Garliavos futbolo klube, jau 11 prieš 11 varžosi drauge su 1999 metais gimusiais jaunuoliais.

Komandoje žaidžia daug entuziastingų vyrų. L. Bubnelis džiaugiasi jog įstojo būtent į šį batalioną ir atrado futbolo komandą „LC Partizanas“. Lukas žaidžia dar tik septynis mėnesius, o per tą laiką jau patyrė net tris traumas. „Traumų pasitaiko dažnai. Nesenai turėjau kojos traumą, dabar rankos. Kai gynyboj žaidi priešininkai aršiai pareina, todėl ir reikia aukotis, ar galvą kišti prie butsų, kad kamuolį paimtum, ar dar kažką panašaus. Žaisiu kol galėsiu, tik pasveiksiu ir grįšiu į aikštelę!”

Kodėl Partizanas?

Všį Laisvalaikio centrui ,,Partizanas“ pavadinimą sugalvojo pats centro steigėjas Eglandas: „Partizanas“, kaip rašo Vikipedijoje, yra kovotojas, kuris kaunasi priešo užnugaryje. Man kilo mintis šiuo pavadinimu atminti Lietuvos istorijos įvykius, rezistencijos, pokario kovas ir mūšius. Taip pat pavadinimas siejasi su tuo, jog futbolo komandoje (nuo kurios viskas ir prasidėjo) žaidžia daugiausia Inžinerijos bataliono kariškiai, ir tik vienas kitas žaidėjas iš Jurbarko, Kelmės ir Kauno.“

Simboliškai 2011 Vasario 16 dieną „Partizanas“ pirmą kartą kaip komanda žaidė salės futbolo turnyre Mastaičiuose, kurį organizavo Garliavos futbolo klubas, ir laimėjo 1-ą vietą. „Buvom „Partizanas“, nes draugo vyrų megėjų komanda buvo „Garliava“, vaikų komanda – „Vaikų Garliava“, taip pat tėveliai subūrė komandą. „Garliava ant Garliavos“, vienai su kita žaisti neišeina, tai įvairumo dėlei patapom „Partizanu“.

2011 metų liepos 17 dieną oficialiai įregistruotas VšĮ Laisvalaikio centras „Partizanas“ gavo savo įmonės kodą, rekvizitus. Eglandas Višinskas papasakojo ir keletą smulkemų apie centro įsteigimą: „Kadangi būdamas kariškiu, negaliu užimti vadovaujančių pareigų, paprašiau žmonos tapti direktore, sunkiai sunkiai bet įkalbėjau, o pats pasiskyriau direktorės pavaduotoju. Prie Laisvalaikio centro „Partizanas“ įkūrimo daug prisidėjo ir Andrius Juozulevičius. Jis administruoja mūsų puslapį, generuoja su interneto programom susijusias idėjas. Jis toje pusėje turi dvasios peno ir su tuo dirba. Esame mes tryse, pareigos yra neetatinės, užsivadinom patys sau, kad smagiau būtų. Kaip pasakė vienas karininkas, Almantas Burneika, jei neklystu tai jo žodžiai, – „Iš nieko padarėm tiek daug, dabar galim padaryti viską!“.

Ateities planai ir tikslai

Paklaustas apie komandos tikslus, kapitonas R. Ruočkus sakė: „Tikslai labai paprasti. Visada stengiamės laimėti. Bet svarbiausia susirinkti visiems, pabūti, bendrauti, pažaisti futbolą, paskui ir už aikštelės ribų leisti laiką kartu. Visada stengiamės nugalėti, bet pavyksta kaip pavyksta. Visi žaidžiam, ir stipresni ir silpnesni, visi einame į aikštelę, žaidžiam, kad visiems būtų smagu, patiktų, nebūtų taip, kad ateina ir pastovi. Rezultatai nėra kažkokie stebuklingi, bet žaidžiam, dalyvaujam, visada renkamės. Esame ir prizinių vietų užėmę.“

Eglandas apie planus prasitarė, jog ties tuo futbolu nesustos: „Turbūt futbolas ir liks pagrindinė sporto šaka, krepšinį irgi plėtosim. Jeigu atsiras jaunų, perspektyvių žmonių, su naujom idėjom, tai smagu bus apsijunkti, nes vienas žmogus nieko negali padaryt. Nori nenori reikia dalintis, džiaugsmais ir vargais. Yra įvairių minčių, tai manau tik plėsimės ir tvirtėsim.“

Jubiliejus

Greit bus metai, kai oficialiai gyvuoja VšĮ Laisvalaikio centras „Partizanas”. Ta proga futbolo komandos kapitonas Ramūnas, gynėjas Lukas ir komandos vadovas Eglandas, savo komandai ir visam LC „Partizanas“ linki kuo mažiau traumų, kuo geresnių rezultatų, kuo daugiau laiko gamtoje, vienybės ir šeimos palaikymo, nes be šeimos nebus nei sporto nei pasiekimų!

Ramūnas Ruočkus nepamiršta ir vieno iš pagrindinių LC „Partizanas“ iniciatorių: „Linkiu, kad Eglandas nepergyventų dėl nesėkmių, visada žiūrėtų tik į priekį ir visus vestų savo užsidegimu. Linkiu, kad kuo ilgiau gyvuotų šis centras, kuo daugiau sporto rūšių įsitrauktų ir kuo daugiau žmonių dalyvautų.“

Pranešimą parengė Neringa Lukošiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *